Pozvánka na kongres

Pozvánka na kongres

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolujeme si Vás pozvat na 40. Mezikrajské dny klinické biochemie jihočeského, královéhradeckého a pardubického regionu.

Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice, a.s. a Česká společnost klinické biochemie ČLS JEP jsou 21. -22. května 2024 pořadateli této tradiční odborné akce. V tomto roce je to již jubilejní 40. ročník setkání nejen zdravotních laborantek a laborantů, ale všech kategorií pracovníků z klinické biochemie a dalších laboratorních oborů.

Jako místo konání jsme pro Vás vybrali mimořádnou část našeho strakonického regionu – zámek v Blatné, v jehož přednáškovém centru budeme moci společně strávit, věříme, odborně přínosné a společensky příjemné dva dny. Tento krásný vodní zámek má kromě své historické a umělecké hodnoty zvláště pro nás zdravotníky ještě další vzácnost. A to připomínky na působení Jana Evangelisty Purkyně jako vychovatele v rodině barona Hildprandta, který budoucího českého vědce podporoval a jehož potomci zámek vlastní dodnes. A tak i téma Purkyně v Blatné bude jedním z chystaných námětů pro společenskou část.

I v čase, kdy do našich laboratoří stále více vstupuje automatizace a robotizace, je osobní setkání odborníků důležité a přínosné. Budeme rádi, když se se svými zkušenostmi s námi podělíte i Vy.

K aktivní účasti zveme i pracovníky a odborníky z dalších laboratorních oborů – hematologie, imunologie, mikrobiologie, genetika.

Strakonické laboratoře se i tentokrát ujaly organizační role bez profesionální firmy.

Vynasnažíme se přichystat pro Vás odborně zajímavou a společensky příjemnou akci.

Přijeďte nás podpořit!

 

PharmDr. Eva Šimečková

primářka Centrálních laboratoří

Nemocnice Strakonice, a.s.

 

Ivana Kadlecová

vedoucí laborantka Centrálních laboratoří

Nemocnice Strakonice, a.s.